Pokud pod papír skryješ například magnetická písmena, tak při pokrytí papíru železnými pilinami se text zobrazí.
Pokud máš k dispozici několik slovníků, které na sebe jazykově navazují, můžeš vytvořit jednoduchou šifru. Heslo bude například Francouzsky, k dispozici bude ale francouzsko - ruský slovník, hráči přeloží heslo do ruštiny a pak například pomocí rusko - německého slovníku do němčiny, následně z německo - českého slovníku získají správné znění hesla.
Na plastovou folii napiš černou permanentní fixou to, co chceš hráčům ponechat jako nápovědu / řešení / ... . Flipchartovou fixou (smazatelnou fixou na tabuli) dopiš další informace. Po "smazání" folie zůstane jen text napsaný permanentkou.
Připrav pro hráče kartonová písmena a ta správná opatři kovovou matkou, podložkou,... tak aby nebyla vidět. Tato správná písmena by nyní měli hráči moct vybrat pomocí magnetu.
Na mapu nechme hráče rozmístit barevné kostičky / špendlíky / ... na konkrétní budovy. Tyto barvy budou tvořit konkrétní tvary. Těm můžeš přiřadit konkrétní znaky, písmena, nebo číslice.
Jednotlivé hrací komponenty můžeš schovat pomocí principů geocachingu. Hráči budou hledat pomocí nápověd jednotlivé prvky hry.
Můžeš například schovat 7 mezi písmena Z, nebo 0 mez O
Seřaď aplikace, které mají v ikonách písmena tak, aby vznikl vzkaz.
Dej hráčům k dispozici magnet, pomocí kterého musí vytáhnout z hloubky jiný komponent.